Služební cesta Austrálie 2017

posted in: Aktuality, Stalo se | 0

Začátkem listopadu se uskutečnila pracovní cesta do Austrálie, kde hlavním cílem byla účast a prezentace odborných příspěvků na konferenci MobiQuitous 2017, ale také jednání s partnery zabývajícími se podobnou problematikou s cílem navázání spolupráce ve VaV.

Čtvrtek 2. 11. 2017, od 15:30 schůzka s Dr. Surya Nepal ze společnosti CSIRO (Commonwealth Scientific and Industrial Research Organisation). CSIRO je federální vládní agentura vědeckého výzkumu v Austrálii. Základním cílem je zlepšování ekonomických a sociálních podmínek v průmyslu ve prospěch společnosti. Společnost spolupracuje s předními odbornými organizacemi ve světě a nakladatelství CSIRO Publishing vydává časopisy obsahující vědecké novinky.

Diskutovány byly oblasti vědeckého výzkumu vedené Dr. Suryou Nepalem a také možnosti spolupráce. Jednání se také zúčastnil Dr. Dadong Wang zabývající se mimo jiné virtuální a rozšířenou realitou.

IMG_4309

Pátek 3. 11. 2017 v 9:00 schůzka se zástupci společnosti SATO Vicinity. Společnost se věnuje technologii RFID, zejména na PJM (Phase Jitter Modulation), což umožňuje rychle a přesně identifikovat velké objemy označených položek. SATO Vicinity v roce 2013 koupilo dřívějšího hráče na tomto poli, společnost Magellan Technology.

Schůzky se účastnili Graham Murdoch a Steve Antonio, kteří představili společnost, oblasti, kterými se zabývají a realizovali také ukázky funkčnosti jejich produktů.

IMG_4349

IMG_4346

Následně se v pátek od 15:00 uskutečnila schůzka s ředitelem společnosti 4D Systems, Atilla Aknar. 4D Systems se věnují vývoji inovativních modulů a grafických procesorů, které nabízejí řadu aplikací a průmyslových odvětví. Společnost Gaben odebírá od 4D Systems micro LCD panely pro své aplikace, a tak byly diskutovány možnosti využití produktů právě ve zdravotnictví.

Úterý 7. 11. – pátek 10. 11. 2017, účast na konferenci MobiQuitous 2017 (International Conference on Mobile and Ubiquitous Systems: Computing, Networking and Services). Příspěvky z konference jsou indexovány ve WoS, Scopus aj.

IMG_4763

Středa 8. 11. 2017 od 10:00 proběhl workshop na GS1 Australia, za účasti Bonnie Ryan Michiel Ruighaver, Charbel Massoud a Marcel Sierra. Workshop se týkal využití RFID v železniční dopravě a právě implementace RFID a standardů RFID v Austrálii.