Návštěva školení k virtuální realitě

posted in: Aktuality, Stalo se | 0

Dnes jsem se zúčastnil školení a prezentací k průmyslovému vnímání virtuální reality. Akce proběhla na FEL ČVUT v Praze pod záštitou Institutu pro Intermédia. Přednášejícími byli zástupci, belgických, německých a francouzských firem zabývajících se výrobou Cave systémů, pokročilých projektorů s vysokým rozlišením, pohlcujících displejů, 3D kin a zkrátka veškerými technickými prvky pro vizualizací provozních dat.
Jako fandu uživatelsky jednoduchých řešení pro AR a VR (headsety od Oculus RIFT, nebo HTC VIVE) mě pochopitelně zajímalo, jak se k postupné penetraci těchto produktů na trh staví tito velcí průmyslové dodavatelé. Pod článkem je několik fotek ať už přímo z průběhu prezentace, nebo ze success stories implementací jednotlivých přednášejících.
Z přednášek jsem si kromě získaných kontaktů a znalostí novinek na poli VR odnesl i příjemný zážitek s ovládáním virtuální scény na pohlcujícím displeji pomocí trasovaného snímače rukou. Velmi mě pobavily aplikace pro trasování pohybu ovčí hlavy, nebo simulátor nanášení barvy ze stříkací pistole, které na první pohled působily jako recese, ovšem velmi záhy jsem pochopil jejich praktický význam.
Zajímavý fakt byl také ten, že ačkoli spotřebitelé se nyní v obchodech rozplývají nad 4K televizory, tak (například v automobilovém průmyslu) je 8K již běžné a uvažují o jemnějším zpracování obrazu. Těším se tedy, že jednou uslyším reklamní slogan: „Kupte si naše brýle nebo monitor, poskytují větší rozlišení než skutečnost.“ 🙂

20160405_121828 cave 20160405_115001 Skola ovce Imerse cave2 20160405_121828

Follow Filip Beneš:

Latest posts from