Exkurze v Tesla Motors

posted in: Aktuality, Stalo se | 0

Celá prohlídka včetně představení našeho projektu Eureka se neslo ve velmi přátelském duchu a projekt jako takový zaujal, nicméně Tesla Motors si vzhledem k faktu, že prakticky téměř všechny potřebné součástky vyrábí a dodává sama, zajišťuje sledování logistického řetězce vlastními prostředky. V současné době Tesla vyrábí všechny modely S na objednávku.

Závod Tesla Motors se rozkládá na ploše skoro 500.000 m2 a v době než ho koupila Tesla Motors, patřil společně automobilkám General Motors a Toyota. Továrna prošla zásadní změnou, kdy byla kompletně renovována, kdy jako jedna z mála automobilek propouští do výrobní haly denní světlo. Vše v hale (podlahy, stěny stropy) jsou v bílé barvě, výrobní zařízení v červené. To vše má za cíl, aby byli zaměstnanci spokojeni a těšili se do práce. Jedině tak budou moci podávat kvalitní výkony.

Výrobní linka respektuje nejnovější moderní trendy v oblasti IT a řízení procesů. Celá továrna je plně automatizovaná.

Proces výroby začíná v lisovně. Ploché hliníkové plechy se razí na 3D formě, k čemuž je využíván i největší razící stroj v Americe. V další hale se vyrábí pohonná jednotka, jedná se o komplex el. motoru a baterie.

Hlavní kompletace vylisovaných součástí se provádí v karosárně, smontovaná karoserie následně putuje do lakovny. Jakmile je celá karoserie nalakovaná, je přesunuta do pece, kde se lak vypaluje. Následně probíhá instalace interiérových součástí. V poslední fází dochází ke kompletaci pohonné jednotky a karoserie.

Testovací okruh se díky tomu, že automobil neprodukuje žádné zplodiny, nachází přímo v hale.

2016-10-27-18-24-45_41 2016-10-27-18-25-47_45 US-8