Jednání k VaV projektům na Dongguk University

posted in: Aktuality, Stalo se | 0

Služební cesta do Koreje měla jeden hlavní cíl – stanovit a jasně deklarovat kroky v řešení nových mezinárodních VaV projektů, které jsou realizovány ve spolupráci s Dongguk University v Soulu.

V pátek dne 31. 3. 2017 bylo na programu jednání, resp. kick-off meeting, na Dongguk University k projektu s označením U-Health z programu Inter-Eureka stejně jako úvodní setkání k projektu IoT Based Intelligent Store. Prezentovány byly postupy a jednotlivé kroky potřebné k dosažení deklarovaných výsledků. Z partnerských zahraničních organizací se účastnili zástupci Dongguk University, ACK a RetailTech.

V úterý dne 4. 4. 2017 proběhlo jednání k projektu Delta TA ČR s názvem IoT Based Intelligent Store. Prezentovány byly postupy a naplánované dílčí výsledky projektu pro jednotlivé roky, stejně tak koordinace mezinárodních aktivit vedoucí k dosažení společných deklarovaných cílů. V průběhu diskuze byla nadneseno nové téma další možné spolupráce a přípravy nového projektu v rámci programu Delta TA ČR.

 

Projekt Technologie Auto-ID a Internetu věcí pro zvýšení kvality zdravotnických služeb s akronymem U-Health je realizován s podporou MŠMT v rámci programu Inter-Eureka. Hlavním cílem projektu je R&D v oblasti využití AutoID technologií a Internetu věcí pro zvýšení kvality zdravotnických služeb. Projekt je řešen ve dvou rovinách, kdy jedna část týmu se bude zabývat nepřetržitou domácí léčbou a vývojem mobilní aplikace pro tyto potřeby, druhá část technologiemi přinášejícími přidanou hodnotu u nemocniční léčby.

Projekt s názvem Internet věcí v obchodech budoucnosti je realizován v rámci programu Delta TA ČR. Hlavním cílem projektu je vyvinout a aplikovat moderní technické prostředky a SW nástroje používané v Industry 4.0, IoT v prostředí retailu a „obchodech budoucnosti“, kde digitální prvky, jako např. obrazovky, senzory a mobilní zařízení, inteligentní brýle apod. jsou vzájemně propojeny a pracují společně na vytvoření příjemného a na míru šitého zážitku z nakupování. Výzkum je zaměřen na lokalizací nákupních vozíků na ploše prodejny a vizualizací jejich tras. Využitím VR a AR pro zobrazování doplňujících dat pro zákazníka v obchodě (rozšířené informace o výrobcích, složení, původ, alergeny, apod.). Vyvinutím plně automatické pokladny, která umožní načítat zboží označené pomocí RFID technologie i vyvinutím RFID tagu pro potravinářské účely k prokazování teplotní expozice zboží.

 

DSC_0160

 

Korea - jednání k TACR