Internet of Things 2015

Ve dnech 26. – 28. října se v jihokorejském Soulu uskutečnila prestižní konference s názvem Internet of Things. Konference se tradiční účastní velké množství zahraničních odborníků, ať již z řad akademiků, tak i z odborníků z praxe.

V rámci konference IoT 2015 jsme spolu s kolegy řešícími společný projekt Eureka uspořádali workshop s názvem Internet procesů.

Internet věcí otevírá nový a velký potenciál pro využití implicitně získaných informací pro monitorování a kontrolu globálních logistických procesů. Tyto procesy jsou nesmírně důležité pro výrobu a produkci, zejména v automobilovém průmyslu, kde tyto informace propojují stovky prodejců a dodavatelů v globálním dodavatelském řetězci. Internet věcí si již našel cestu do různých rozsáhlých aplikací a pravděpodobně je již jednou z nejúspěšnějších technologií v historii výpočetní techniky. Využití tohoto potenciálu v průmyslu lze definovat jako internet procesů. Seminář poskytuje jedinečnou platformu pro zavádění a diskusi o současném vývoji internetu věcí pro průmyslové aplikace v řídicích systémech.

 

DSC_0925   IMG_0459   DSC_0009 (2)   DSC_0020 (2)DSC_0078 (2)   DSC_0106 (2)